POMOC CAŁODOBOWA: 667 841 367

ul. Poznańska 2, 62-800 Kalisz

slider

Pogrzeby świeckie

Pogrzeby świeckie to uroczystości o charakterze bezwyznaniowym, z reguły także bez akcentów religijnych – choć, w zależności od sytuacji, także na tego typu ceremoniach odmówiona może zostać modlitwa (jeśli np. Zmarły sobie tego życzył). Najczęściej jednak pochówek o charakterze świeckim pozbawiony jest odniesień do religii a także symboli, jakie mogą się z nią kojarzyć.

świecki pogrzeb

Organizacja pogrzebów świeckich

Zakład Pogrzebowy Heban wielokrotnie organizował pogrzeby świeckie. Przebiegają one według scenariusza dostosowanego ściśle do woli Osoby Zmarłej oraz życzeń jej rodziny. Za przygotowanie i poprowadzenie tego typu ceremonii odpowiedzialny jest profesjonalny Mistrz Ceremonii. On nie tylko planuje oraz uzgadnia wszystkie szczegóły uroczystości z Bliskimi Zmarłego, ale także najczęściej pisze oraz wygłasza mowę pogrzebową, prowadzi kondukt nad grób oraz w imieniu rodziny kieruje słowa wdzięczności za przybycie do uczestników pogrzebu.

Jeśli chcą Państwo, aby pogrzeb Bliskiej Państwu Osoby odbył się według ceremoniału świeckiego, zapraszamy do kontaktu z firmą Heban. Postaramy się, aby to ostatnie pożegnanie było naprawdę piękne i zgodne z oczekiwaniami.